Otomatik Kapı Sistemleri (Mağazalar İçin)

Günümüzde  her gün değişen ve gelişen mağazacılık kavramının vazgeçilmez unsuru olan otomatik kapı sistemleri estetikliğin yanı sıra kullanım avantajları ile mekanlar için ihtiyaçtan çok gereklilik olmuştur.Günümüz rekabet koşulları göz önünde bulundurulduğunda tüketici tercihlerini yönlendiren bir çok parametre bulunmaktadır. Mağazalar için ise otomatik kapılar gerek yarattığı fiziksel kullanım avantajları  gerekse görsel farklılık bu parametreler arasında en belirleyici unsurlardandır.
Otomatik Kapı Sistemlerinin mağaza, zincir mağaza, show room gibi nihayi tüketiciye hizmet veren mekanlarda yarattığı avantajlar :
♦ Şık tasarımı ile mağazalara  kurumsal kimlik ve kalite imajı sağlar.
♦ Doğrusal düzlemde çalışma prensibinin yarattığı kullanım alanı. (90 derece calışan kapı sistemlerinde yaşanan alan kaybı minimum 1 merekaredir) buna bağlı vitrin ve one way vision gibi görsel reklam çalışmalarında bu alan kaybı önemlidir.
♦Tek giriş-tek çıkış gibi 2 adet otomatik kapı kullanılan mağazalarda müşterilerin birincil ihtiyaclarının yanı sıra ikincil ihtayaçlarına da yönlendirerek ekonomik katkı sağlar.Ve mağaza içi güvelik sistemine destek verir.
♦Müşterilerin çanta, bebek arabası,alışveriş arabası gibi ellerinin kullanımının kısıtlı olduğu durumlarda fiziksel avantaj yaratır.
♦Mağazaların ısı yalıtım unsurlarının da başında gelen otomatik kapı sistemlerimiz mağaza içi ve mağaza dışı ısı dengesini sağlanmasında belirleyici unsurdur.Gereksiz ısı kaybını minimuma indirerek ekonomikliği ile ücretini kısa zamanda amorti edecektir. Mevsim değişiminde otomatik kapıların kontrol panelinde bulunan yaz kış konumu değiştirmek suretiyle  her iki kanadın yarım açılması sağlanır.Açılan mesafe %50 oranında daralacağından ısı kaybı minimuma inecektir.
♦Otomatik kapı sistemlerimizle uyumlu çalışabilen kart okuyucu ve şifre paneli sayesinde görevli personel harici girilmemesi gereken alanların güvenliğini sağlama konusunda kendisinden beklenen çözümü eksiksiz olarak yerine getirebilmektedir.
♦Yangın, deprem ve diğer afet uyarı sistemlerine bağlanması durumunda otomatik kapılarımız açık pozisyona geçecektir.Panik durumun yaratacağı  olumsuzluklara imkan tanınmayacaktır.